DİJİTAL PAZARLAMA

Dijitalleşme içinde  bulunduğumuz  yüzyılın en  önemli  unsurlarından  biri  haline  gelmiştir. Günlük  yaşamda,  sosyal  hayatta  ve  çalışma  hayatında  insan  ilişkilerini,  tüketici davranışlarını,  işletmelerin  pazarlama  kanallarını  düzenleyen  ve  değiştiren  önemli  bir  güç  haline gelmiştir.  Pek  çok  farklı  alanda  olduğu  gibi,  pazarlama alanı  da pek  çok farklı  alanda  olduğu  gibi akademik dünyadan ve iş dünyasında oldukça büyük ilgi görmektedir. Çünkü  artık  karşımızda  “dijital  bir  tüketici”  vardır.  Bu tüketiciyi  anlamak,  onun  kara  kutusunu okuyabilmek hem işletmeler  açısından hem de  pazarlama akademisyenleri açısından  oldukça  zor bir hal almıştır. Bu  yeni nesil tüketici, işletmelerin ürünleri ve markalarıyla ilgili  onlara vermek istediği bilgilerden  çok  daha  fazlasını  dijital  pazarlamanın  en  önemli  unsuru  olan  sosyal  ağlar  sayesinde edinmektedir. Bu yüzden dijital pazarlamayı doğru bir biçimde anlamak, doğru stratejiler uygulamak işletmeler  için  son  derece  kritik  bir  önem  taşımaktadır.

Dijital değişim; dijital, sosyal, mobil ve yeni teknolojileri kullanarak müşteriye değer katan, iş süreçlerini gelişmesini sağlayan ve firmaların yetkinliklerinin artmasına olanak tanıyan yeni iş yapılış ve  düşünüş  şekillerine  geçme  sürecedir.  Dijital  pazarlama;  müşterilerin,  şirketlerin,  sektörlerin  ve değer zincirlerinin değişim hızından çok daha hızlı ve farklı değişime maruz kalmaktadır. Bu değişim şirketlerin iş modellerinde, stratejilerinde, ürün ve hizmetlerinde, karar verme süreçlerinde, müşteriye yaşattıkları  deneyimlerde,  organizasyon  yapılarında  ve  kurdukları  işbirliklerinde  kendini göstermektedir.  Hızla  gelişen  teknoloji  sayesinde  günümüzün  dijital  dünyası,  bilgiye,  ürün  ve hizmetlere eskisine oranla pek çok  kanal sayesinde çok daha  hızlı seviyede erişim sağlamaya imkan sunuyor.  Akıllı  telefonlar ve  tabletlerin  insanların  hayatında önemli  bir  alanı kapladığı  zamanda  bu araçların  sosyal  medya,  mobil  uygulamalar  ve  gelişmiş  analitik  yetkinlikler  gibi  uygulamalarla birleşmesi tüketicilerin  satın alma  ve  sipariş verme  faaliyetlerini gerçekleştirirken  kullanabilecekleri sınırsız bilgiye ulaşmasına imkan sağlamaktadır. Step Media olarak kurumunuzun dijital kimliğinin baştan inşa edilmesi veya restorasyonu noktasında yol arkadaşınız olmaya hazırız.


WEB SİTESİ TASARIMI

İnternetin daha az maliyetle hızlı bir şekilde daha fazla müşteriye ulaşma olanağı sağlaması, günümüzde interneti işletmeler açısından ihmal edilmeyecek bir teknolojik yenilik haline getirmiştir. İnternet ile dünyanın her yerindeki potansiyel müşterilere anında bilgi sağlanabilmekte ve müşteriler bilgiye ulaşma konusunda daha aktif ve önemli bir rol oynamaktadırlar. Web’in bu iki yönlü iletişimi, pazarlama aracı olarak kullanılmasının önünü açmıştır. Ürününün üretildiği yerde tüketilme zorunluluğunun olması ve satın alma kararı verilirken test etme olanağının bulunmaması vb. özellikleri pazarlamada etkili tanıtımın önemini ortaya koymaktadır. Özellikle son yıllarda gelişen internet’e dayalı veri tabanı mimarisi üzerinde kurulu web sitesi oluşturma yazılım teknolojileri kurumlara dinamik ve etkileşimli web siteleri kurma olanağı tanımaktadır. Step Media olarak, kurumunuzun ihtiyaçlarına yönelik, arama motorlarına uyumlu, hızlı açılan ve tasarımsal olarak modern çizgilere sahip dinamik web siteleri tasarlamaktayız.    


SEO OPTİMİZASYONU

(SEO:  Search  Engine Optimization),  arama  motoru  optimizasyonu  arama  motoru  sonuç  sayfasında  web  sitesinin  üst  sıralarda  yer  bulabilmesi  için sürdürülen çalışmaların bütünüdür. Arama motoruna  bir kelime yazıldığında,  kapsamlı bir algoritma devreye  girer  ve  bağlantılı  bütün  web  sayları  ile  çalışmaya  başlar.  Bu  algoritma  sayesinde  yazılan kelime  grubu ile  en  çok  ilişkili  olan  web  siteleri  ilk  sayfanın  en  üst  taraflarında  yer  alır.  Arama motorlarının  aramalarda  hangi  sayfaları  ilk  sıraya  alacağını  kararlaştırabilmesi  için  pek  çok  kriter vardır.  Web  sayfasında  yer  alan  içerik  ve  diğer  web  sitelerinden  alınan  içerikler  bu  kriterlerden bazılarıdır. Arama motoru optimizasyonu bu kriterleri optimize ederek popüler arama motorlarında ilk sıralara  çıkmasını  sağlamaktadır. Dijitalleşen dünyamızda artık müşterilerimiz tabelalara değil, arama motoru sonuçlarına bakmaktadır. Zamanın ruhuna uygun olarak sürece uyum göstermek ve dijital dünyaya adım atmak gerekmektedir. SEO optimizasyonu çalışmalarında Step Media profesyonel ekibi ile sizlere destek verir, sürecinizi, en az 6 ay, yönetir.


ADWORS REKLAM YÖNETİMİ

Google Adwords, Google'ın sunmuş olduğu bir reklamcılık hizmetidir. Bing Ads gibi, Google AdWords ile reklam veren kullanıcıların reklamları, aranan kelimeyle ilişkilendirilerek; Google arama sayfasında arama sonuçlarının en üstünde ve en altında yer almaktadır. Pazarlama bütçenizi etkin kullanabilmek adına tercih edilebilecek yöntemlerden biridir. Google Adwords, dünyanın en büyük arama motoru olan Google’da doğal arama sonuçlarında geride kalan web sitelerini açık arttırmalı tıklama başına Maliyet (TBM) sistemiyle işletmenizin sağladığı hizmet veya ürünlerle alakalı olarak aranan kelimelerde sitenizin Google aramalarında üst sıralarda çıkmasını sağlayan ücretli bir araçtır. Step Media olarak Adwors reklam yönetimlerinizi profesyonel olarak gerçekleştiririz    


MOBİL UYGULAMA YAZILIM DESTEK OPERASYONLARI

Akıllı telefon ve tablet kullanımı gün geçtikçe daha fazla artmaktadır. Bunun en önemli sebebi insanların sürekli iletişim isteği, hayatı büyük ölçüde kolaylaştırması ve bu ürünlerin fiyatlarındaki düşüştür. Gündelik yaşamın tüm rutinleri bu cihazlar ile gerçekleştirilebilmektedir. İnsanlar bu cihazlar ile müzik dinleyebilmekte, fotoğraf ve video çekebilmekte, e-posta atabilmekte, sosyal ağlarda gezebilmekte, alış-veriş yapabilmektedirler. Günümüzde masaüstü veya dizüstü bilgisayarlar ile yapılabilecek her şey boyut olarak daha küçük olan akıllı telefon veya tablet cihazlar ile yapılabilmektedir. Akıllı telefonlar ve tabletler için geliştirilmiş Apple iOS, Google Android, Microsoft Windows Phone gibi birçok işletim sistemi vardır. Her işletim sisteminin yazılım mimarisi farklıdır.    

Akıllı telefon ve tabletlerin gelişimi “mobil uygulamalar” adında yeni bir yazılım sektörü oluşturmuştur. Mobil uygulama pazarını büyüklüğü göz önüne alındığında gelecekte masaüstü veya dizüstü bilgisayar kullanımının azalacağı aşikardır. Elbette kullanılan uygulamalar da mobil cihazlara uygun hale gelecektir. Bu durumda mobil programlama önem kazanmaktadır. Uygulama geliştirmenin yanında mobil cihazlar için uygun web sitelerinin yapılması da önemlidir. Günümüzde birçok web sitesinin mobil cihazlar için uygunluğu bulunmamaktadır. Bu durumu düzeltmek için mobil cihazları iyi tanımak ve uygun teknolojileri kullanmak gerekir. 

Step Media olarak, kullanıcı dostu arayüz, ihtiyaç duyulan, pratik ögrleri içeren uygulamalar ve oyunlaştırma özelliklerinin mevcut olmasını da kullanım sıklığı ve kullanıcı sadakati konusunda kurumunuza özel bir yazılımın inşa edilmesine destek oluruz.